Hem På nytt jobb Hon är ny inköp- och försäljningscontroller på Daily Sports

Hon är ny inköp- och försäljningscontroller på Daily Sports

Jennie Ekegren får en ny roll som inköp- och försäljningscontroller på Daily Sports. Jennie är civilekonom med en lång och gedigen erfarenhet av controller- och inköpsarbete från bolag som Himla, Linum, Indiska och Åhléns. Närmast kommer hon från det egna bolaget Add interiör, där hon varit delägare och VD.

– Vi är väldigt glada att ha fått in Jennie i vårt team, att förstärka kompetensen med en controller, säger Ulrika Skoghag VD på Daily Sports. 

– Jennie är en positiv och driven person med ett tydligt entreprenörstänk, en stark analytisk förmåga och en mycket god förståelse för affären och kombinationen inköp och försäljning.

Missa inget! Prenumerera på vårt nyhetsbrev – gratis i din brevlåda varje fredag!

Läs fler relaterade artiklar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Kolla också

Hon är ny head pro på GolfStar Kista Golfcenter

Louise Perulf har tillträtt som ny head pro på GolfStar Kista Golfcenter. Hon börjar tjäns…